Świadczymy pomoc w zakresie prawa podatkowegoBieżące doradztwo podatkowe
Przeglądy podatkowe, w tym ocena i minimalizacja wykrytych ryzyk podatkowych,
Reprezentacja podatników w postępowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi,
Doradztwo w zakresie cen transferowych

prawo podatkowe

Optymalizacja podatkowa jest jednym z podstawowych sposób ucieczki firm przed zbyt wysokimi i niekoniecznymi podatkami. Jednak często granica między optymalizacją a kreatywną księgowością jest cienka. Księgowi oceniają poszczególne warianty przede wszystkim z punktu widzenia opłacalności, ale potrzebna jest też opinia prawnika, dzięki której można uniknąć konsekwencji wynikających z podjęcia działań niezgodnych z przepisami.

Sprawy podatkowe są zwykle bardzo delikatne i zasada ta dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych – kwestie podatkowe są tak głęboko związane z każdą, ale to każdą formą aktywności gospodarczej, że często samodzielne zarządzanie nimi staje się, jeśli nie niemożliwe, to na pewno bardzo ryzykowne. Prawnicy specjalizujący się w prawie podatkowym są w stanie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i wybrać spośród nich najbezpieczniejszą i potencjalnie najkorzystniejszą. Dzięki takiemu doradztwu każdy podmiot może ograniczyć swoje koszty stałe, nie łamiąc jednocześnie przepisów.

Prawo podatkowe, choć dobrze skodyfikowane i stosunkowo logiczne, ma kilka newralgicznych punktów, które często uniemożliwiają podjęcie najbardziej efektywnych działań gospodarczych. Należy też pamiętać, że bagatelizowanie ryzyka w tym zakresie zwykle skojarzona jest z poważnymi sankcjami karnymi i gospodarczymi, więc usługi doradztwa lub reprezentacji świadczone przez doświadczonego prawnika mogą decydować o sytuacji gospodarczej podmiotu.